Bali növényvilága az éghajlatból adódóan sokféle trópusi növénynek ad otthont. A növényfajták változatossága meglepően sokszínű. A lakott területek környékén - utcákon, templomoknál - hatalmas banánfák állnak, sok a tamarind fa északon. Ezeken kívül a mandarin fák és a szegfűszeg is gyakori az ezeken a tájakon. Délen pedig akácok, láng fák és mangrove erdők várnak az idelátogatókra. Rengeteg féle kókusz pálma és mégtöbb fajta bambusz él Balin.
Indonézia a világ egyik legnagyobb fabedolgozója és egyáltalán itt a legsűrűbb a trópikus és keményfák koncentrációja a világon. Az állam által birtokolt erdők nagysága kb. 12.9 mil hektár. A faexport 56 % -át a meranti fa exportja alkotja. A többi fajtából nő itt a ramin, akác, indiai tölgyfa, boróka, rattan és bambusz. Az értékes fa nagy része természetesen kivitelre rendeltetett.
A sziget lakossága rajong a virágokért, ezért mindenhol felhasználják díszítésnek, sokszor ezeket ajánlják fel az isteneknek. A templomokban az istenek szobrainál, éttermekben az asztalokon láthatunk csokrokat, vagy egyszerűen a fülük mögé szoktak tűzni egy-egy virágot. A legnépszerűbb az orchidea, amit kertekben, útszélen és templomokban egyaránt megtalálunk. Balin minden kert gondozott és a növényeknek köszönhetően mindig egységes és harmonikus látkép fogad minket a szigeten. Hibiszkusz, bougainvillea (bögenvil), jázmin és vízi liliomok mesés látványa és illata várja még az oda utazókat. A táncosok virágokat hordanak fejdíszként és az éttermekben a pincérek füle mögött is ül egy-egy virág ami a reggeli imáról maradt ott.
Balin nő a nagyméretű rafflesii növény, ami a világ legnagyobb virága, melynek átmérője akár másfél méteres is lehet.
Ha azt kérdezi, hogy milyen mezőgazdasági növényeket termesztenek a helyiek, akkor ezek főleg a rizs, de a kaucsuk is, kókuszpálma, kávé, teafa, kakaófa, kukorica, a legkülönfélébb fűszerek, gyapot, dohány stb. A rizsföldek itt teraszosak, amelyek művészeti munkákra hasonlítanak és fondorlatosan öntözöttek – termés kétszer terem évente.
További képek:
|